تکنولوژی

نحوه تمیز کردن عمیق صفحه کلید

پاکیزگی کیبورد

من از Das Keyboard 4 Pro به طور انحصاری از سال 2014 بدون هیچ حادثه ای استفاده می کنم. جدا از کیفیت ساخت، من عمر طولانی این صفحه کلید را مدیون تمیز کردن منظم و تعمیر و نگهداری آن هستم. تقریباً هر چند ماه یک بار، یک تمیز کردن معمولی انجام می‌دهم که شامل کشیدن لبه صاف کارت ویزیت یا لوله پاک کن به سبک کاردستی بین ردیف کلیدها می شود تا زباله‎‌ها از آن خارج شوند.

صفحه کلید

چند انفجار با یک قوطی هوای فشرده نیز این کار را انجام می دهد، و من حتی شنیده ام که مردم از جاروبرقی مغازه برای مکیدن ذرات سرسخت استفاده می کنند.

کل فرآیند کمتر از پنج دقیقه طول می کشد و مطمئناً ارزش زمان و تلاش صرف شده را دارد، اما گاهی اوقات، شما می خواهید جلوتر بروید و یک تمیز کردن عمیق کامل انجام دهید. برای این کار، به چند ابزار بیشتر و کمی زمان بیشتر نیاز دارید، اما باز هم، سرمایه گذاری ارزشمندی است.

برای تمیز کردن مناسب صفحه‌کلید، ابزار مهم است. من یک کیت همراه با ابزار و دو برس تمیز کننده را به قیمت 6.99 دلار در آمازون برداشتم. همچنین ایده خوبی است که یک پاک کننده عمومی از نوع دستی داشته باشید (الکل ایزوپروپیل نیز کار می کند) و همچنین یک پارچه تمیزکننده میکروفیبر.

ابزار تمیز کردن صفحه کلید

در حالی که رایانه خاموش است و صفحه کلید از برق جدا شده است، وقت آن است که کار را شروع کنید. از کشنده کلاهک برای بیرون آوردن کلیدها از برد خود استفاده کنید. خسته کننده است اما انجام آن آسان است. به سادگی انتهای قلاب سیم را روی و زیر هر کلید بلغزانید و سپس آن را بالا ببرید. تا زمانی که از نیروی ملایم استفاده کنید و سعی نکنید در این فرآیند عجله کنید، خطر آسیب زیادی وجود ندارد. این کار را تکرار کنید تا تمام کلیدها برداشته شوند.

keybrod

کلیدهای بزرگتر مانند Spacebar و Backspace اغلب از یک پایه متفاوت از جمله نوار تثبیت کننده استفاده می کنند. اینها را می‌توان استخراج کرد، اما چون همه کلیدهای دیگر اطراف آن‌ها قبلاً حذف شده‌اند، من تصمیم گرفتم آنها را در جای خود بگذارم و به سادگی اطرافشان را تمیز کنم.

نگهداری صفحه کلید

ترکیبی مشمئزکننده از مو، خرده‌های غذا، و سایر تفاله‌ها را پیدا کردم که زیر کلیدها پنهان شده بودند. من فقط می توانم تصور کنم که اگر تمیزکاری منظم را انجام نمی دادم چقدر بدتر می شد.

من از برس هایی که به همراه کیت کلید کش ارائه می شد برای از بین بردن بیشتر آشفتگی ها استفاده کردم، اما در واقع، هر براشی باید بتواند کار را انجام دهد. یک برس جزئیات خودکار یا یک برس آرایشی استفاده نشده جایگزینی عالی خواهد بود.

اینکه چقدر برای این مرحله وقت می گذارید واقعا به خودتان بستگی دارد. کسانی که به دنبال ظاهری شبیه به یک صفحه کلید جدید هستند ممکن است بخواهند برای از بین بردن تک تک موهای زائد و فیبرهای جاسازی شده از موچین استفاده کنند، اما من از بهبودی 95 درصدی راضی بودم. به علاوه، شما همچنان باید به کلیدهای جداگانه توجه کنید.

اینجاست که پاک کننده همه منظوره وارد می شود. من دوباره به سمت برس‌های کشنده کلاهک رفتم تا وارد گوشه‌ها و شکاف‌های زیر هر کلید شود، سپس سطوح بیرونی را با یک میکروفیبر آغشته به پاک کننده به خوبی پاک و سپس خشک کردم. داشتن یک یا دو نفر کمک کننده این روند را بسیار تسریع می کند زیرا من به تنهایی چند ساعت را صرف این مرحله کردم.

با تمیز کردن همه چیز، تنها چیزی که باقی می‌ماند این است که هر کلید را در جای خود قرار دهید، صفحه‌کلید را تمیز کنید و کارهای دستی خود را تحسین کنید.

منبع

techspot.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.