تکنولوژی, دانستنی های دنیای بازی

نگه داشتن کنسول PS5 در حالت عمودی به آن آسیب نمی رساند

PS5

چند هفته پیش، گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه دارندگان PS5 که کنسول خود را در حالت عمودی قرار داده بودند، در خطر آسیب رساندن به دستگاه قرار دارند. ادعای مالک تعمیرگاه سخت افزاری 68Logic (از طریق Wololo، که از آن زمان مقاله خود را به روز کرده است) فلز مایع مورد استفاده برای خنک کردن APU را مقصر توصیف کرده است، زیرا مغازه با مواردی مواجه شده است که ماده از ظرف خود ریخته شده است و شروع به انتشار در مادربرد PS5 کرده بود.

در یک به‌روزرسانی از Wololo در توییتر، این سایت اضافه کرد که اگرچه این مشکل ممکن است رخ دهد، اما «هیچ مدرکی» وجود ندارد که نشان دهد این مشکل برای کنسول‌های PS5 که تازه از جعبه خارج شده‌اند و باز نشده‌اند، اتفاق می‌افتد. اگر PS5 شما از زمانی که آن را خریداری کرده‌اید به طور عادی کار می‌کند و پوسته آن برای تعمیر باز نشده است، اگر فضای کافی برای انجام این کار دارید، خطری وجود ندارد که آن را در حالت عمودی قرار دهید. اگر اخیراً آن را تعمیر کرده اید، ممکن است بخواهید در نحوه قرار دادن آن احتیاط کنید.

باز کردن PS5 چیزی نیست که فقط با ابزارهای معمولی قابل انجام باشد، زیرا در سال 2020، مهندس پلی استیشن یاسوهیرو اوتوری نشان داد که چگونه به پیچ گوشتی تخصصی مانند Torx T8 برای رسیدن به موارد ظریف نیاز دارید. در دیگر اخبار پلی استیشن، سونی در CES 2023 اعلام کرد که کمبود پلی استیشن 5 عملاً به پایان رسیده است.

به گفته جیم رایان، رئیس پلی‌استیشن، بازیکنان باید اکنون دسترسی آسان‌تری برای یافتن کنسول در خرده‌فروشی‌های محلی خود داشته باشند. دسامبر 2022 بزرگترین ماه فروش PS5 در تمام دوران ها بود و Project Leonardo، یک کنترل کننده دسترسی قابل تنظیم برای PS5 نیز در این رویداد معرفی شد.

منبع

gamespot.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.