تکنولوژی, ویندوز 11

به روز رسانی Windows 11 Moment 3 و ویژگی های جالب آن

ویندوز 11 Windows 11

آخرین به روز رسانی ویژگی مایکروسافت برای ویندوز 11 اکنون در حال انتشار است و پر از تغییرات بزرگ است. این نسخه که «Moment 3» نام دارد، ویژگی‌های درخواستی طولانی مدت و بهبودهای کیفیت زندگی را به همراه دارد که آن را به یک به‌روزرسانی تبدیل می‌کند که ارزش نصب فوری دارد.

با توجه به اینکه Moment 2 در اواخر فوریه منتشر شد، بسیار شگفت‌انگیز است که ببینیم نسخه بعدی با چه سرعتی از راه رسیده است. این به‌روزرسانی‌های Moment بخشی از رویکرد مایکروسافت برای بهبود ویندوز 11 است، به جای اینکه هر سال یک به‌روزرسانی بزرگ را حذف کند، این شرکت به ارائه ویژگی‌های جدید به عنوان بخشی از به‌روزرسانی‌های تجمعی بیشتر روی آورده است. بنابراین، بدون هیچ مقدمه‌ای، در اینجا پنج ویژگی جالب را انتخاب می‌کنیم که با Moment 3 در اختیار ما قرار می‌گیرد.

1. نوار وظیفه و بهبود اعلان

کهنه‌کاران ویندوز خوشحال خواهند شد که چند پیشرفت در نوار وظیفه پیدا کنند، مانند یک نماد شبکه که نشان‌دهنده اتصال فعال VPN با یک نماد قفل کوچک. اگر از آن دسته افرادی هستید که اغلب فراموش می‌کنند آیا VPN شما روشن شده است یا خیر این ویژگی به شما کمک کند. با این حال، به خاطر داشته باشید که این نماد فقط زمانی ظاهر می شود که از اتصالات VPN “بومی” تنظیم شده در برنامه تنظیمات استفاده می‌کنید، و اگر از برنامه های VPN دیگر استفاده می‌کنید ظاهر نمی‌شود. پس این کمی بد است. اکثر مردم ممکن است ساعت نوار وظیفه به روز شده را بهترین تغییر در به روز رسانی Moment 3 بدانند، زیرا ساعت اکنون می‌تواند ثانیه‌ها را نمایش دهد!

مفیدترین تغییر در اعلان‌ها، امکان کپی کدهای احراز هویت دو مرحله‌ای از اعلان‌های فشار دسکتاپ با یک کلیک است. این ویژگی در حال حاضر در اندروید و iOS وجود دارد، بنابراین خوب است که ببینیم مایکروسافت در نهایت آن را به سیستم عامل دسکتاپ آورده است، بنابراین دیگر نیازی به باز کردن ایمیل‌ها برای کپی کردن چند عدد نیست!

2. برد ویجت بهبود یافته

به‌روزرسانی‌های ویجت‌های ویندوز در Moment 3 کمی کم هستند، اما شما یک انتخابگر ویجت بازطراحی شده دریافت می‌کنید تا بتوانید پیش‌نمایش یک ویجت را قبل از سنجاق کردن آن به برد مشاهده کنید. این یک امتیاز برای کسانی است که کمی در مورد ظاهر تابلوهای ویجت خود دقیق هستند، بنابراین حداقل اکنون می‌توانید به‌درستی طرح‌بندی تابلوی خود را برنامه‌ریزی کنید.

باز هم، این یک به‌روزرسانی بزرگ نیست، اما در زمان چیدمان فضای خود کمی آزادی خلاقانه به شما می‌دهد و احتمالاً با انتشار به‌روزرسانی‌های بیشتر، فضایی را برای تغییرات بزرگ‌تر در ابزارک‌های ویندوز در آینده باز می‌کند.

3. ویژگی جدید Task Manager

Task Manager اکنون از حذف حافظه زنده هسته پشتیبانی می‌کند، یک ویژگی برای جمع آوری داده‌ها و عیب یابی مشکلات در پس زمینه در حالی که سیستم عامل همچنان در حال اجرا است. این ممکن است برای یک کاربر معمولی معنی زیادی نداشته باشد، اما اگر توسعه‌دهنده‌ای هستید که باید برنامه‌های غیر پاسخگو را بررسی کنید یا منبع مشکلات دیگر را از بین ببرید، افزودنی بسیار مفیدی است.

هنگامی که به روز رسانی را نصب کردید، می توانید با رفتن به Task Manager و کلیک راست روی System Process، یک Dump حافظه زنده هسته ایجاد کنید، جایی که گزینه “create live kernel memory dump file” را خواهید یافت.

4. منوی تنظیمات بهتر

تغییرات و بهبودهای زیادی در تنظیمات ویندوز با Moment 3 وجود دارد، اما فعلاً به موارد جالب تر می پردازیم.

کسانی که با برگه‌های باز متعدد کار میکنند یا وضایف چندگانه را به طور همزمان مدیریت می‌کنند، می‌تواند خوشحال باشند، چرا كه اكنون Snap Assist برای کمک به مديريت برگه‌های باز متعدد شما فعال شده است! به طور معمول می توانید Alt + Tab را فشار دهید یا با کشیدن پنجره خود به بالای صفحه، Snap Assist را فعال کنید و می‌توانید صفحه را حداکثر به چهار تب تقسیم کنید. اما با Moment 3، اکنون می‌توانید به بخش جدیدی از منوی تنظیمات بروید و بین سه، پنج و 20 تب را انتخاب کنید و به راحتی با آن کار کنید.

برنامه تنظیمات همچنین دارای یک بخش جدید اختصاصی برای همه اشتراک‌های OneDrive شما و تفکیک بهتر محتوای ذخیره‌شده در هر کدام است. این بدون شک برای کاربران فضای ذخیره‌سازی ابری هنگام نگه‌داشتن برگه‌ها روی فایل‌های شما مفید خواهد بود و به شما کمک می‌کند تا به تجزیه و تحلیل مناسبی از آنچه ظرفیت ذخیره سازی سما را محدود می‌کند، بپردازید.

5. والپیپرهای جایزه

البته، ما نمی‌توانیم در مورد به‌روزرسانی Moment 3 بدون اشاره به والپیپرهای جدید و جذاب صحبت کنیم! الگوی چرخشی نمادین ویندوز 11 اکنون در سایه‌های فوق‌العاده صورتی، سرخابی و بنفش است که در نسخه‌های تیره‌تر کاغذ دیواری جدید بیشتر خودنمایی می‌کند.

امیدواریم که این تصاویر پس زمینه جدید نشان دهنده یک دوره جدید جدید برای ویندوز 11 باشد که مملو از نکات مثبت زیبایی شناختی بیشتری باشد. رنگ‌های شاد کاغذدیواری واقعاً در بالای یک به‌روزرسانی ویژگی خوب و کاملاً فکر شده، هستند.

منبع

techradar.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.