تکنولوژی

هوش مصنوعی در وردپرس و توسعه وبلاگ‌های توخالی

هوش مصنوعی در وردپرس

وردپرس در حال دریافت یک افزونه هوش مصنوعی جدید است که می‌تواند متن را تولید و ویرایش کند، تا آنجا که به هوش مصنوعی مولد مربوط می‌شود، به نظر می‌رسد هیچ مکانی بهتر از بزرگترین پلت فرم وبلاگ نویسی جهان برای این فناوری وجود ندارد.

این ابزار Jetpack AI Assistant نام دارد و در حال حاضر برای کاربران وردپرس رایگان است، در حالی که سایرین که از Jetpack جدا از وردپرس استفاده می‌کنند، 20 درخواست رایگان دریافت می‌کنند و پس از آن باید ماهیانه 10 دلار هزینه پرداخت کنند. این آخرین نمونه از نرم افزار تولید متن با هوش مصنوعی است و حضور آن در یک پلتفرم مدیریت محتوا و وبلاگ نویسی عظیم مانند وردپرس باعث گسترش بیشتر این فناوری در سراسر جهان خواهد شد.

ابزار دستیار از Automattic می آید، شرکتی که مالک و در توسعه پلت فرم وردپرس منبع باز مشارکت دارد. در یک پست وبلاگی، تیم Automattic این ابزار را به عنوان یک “شریک نوشتن خلاق” توصیف می کند که به کاربران امکان می دهد “محتوای متنوعی را به دستور شما تولید کنند و زمان و تلاش مورد نیاز برای تولید محتوا را به میزان قابل توجهی کاهش دهند”.

ویدیوهای ارائه شده ابزاری را نشان می‌دهند که یک پست وبلاگ را در یک عنوان مختصر خلاصه می‌کند، لحن متن را تنظیم می‌کند و یک پست وبلاگ کامل را از یک پیام منفرد بیرون می‌دهد. Automattic می گوید این ابزار می تواند دستور زبان و املا را تصحیح کند و همچنین 12 زبان ترجمه کند.

آیا این خبر خوبی است؟

این ممکن است به عنوان یک خبر خوب برای افرادی باشد که نگران صرف زمان برای راه‌اندازی وبلاگ خود هستند، یا درگیر تولید محتوا یا پیگیری پست‌های منظم هستند. ابزاری مانند این به شما یک ویرایشگر شخصی می‌دهد که می‌تواند به شما در ارائه ایده کمک کند و فشردگی کارها را کاهش دهد.

اگرچه این ادغام بین سازنده وب‌سایت و هوش مصنوعی غیرممکن به نظر می‌رسد، اما نمی‌توانم این ترس را از بین ببرم که این ویژگی می‌تواند در درازمدت بیش از آنکه مفید باشد، ضرر داشته باشد.

کپی‌رایترها در حال حاضر کار خود را از دست می‌دهند زیرا مشتریان بالقوه به ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT روی می‌آورند و این نگرانی وجود دارد که بسیاری از وب‌ها مملو از هرزنامه‌های هوش مصنوعی زیادی باشند. ابزارهایی مانند ChaTtGPT به دلیل افشای اطلاعات نادرست یا کمی سوگیرانه همیشه قابل اعتماد نیستند و نسخه پیش‌فرض آن‌ها اغلب می‌تواند به طور واح نشان دهد که توسط یک ربات نوشته شده است.

به علاوه، بهترین چیز در مورد وبلاگ‌ها خواندن در مورد تجربیات و بینش‌های واقعی افراد است، بنابراین استفاده از این دستیار هوش مصنوعی جدید Jetpack به عنوان ابزاری برای کمک به کاهش حجم کاری شما یک چیز دیگر است، اما اینکه گمراه شوید فکر کنید که دارید یک کتاب واقعی می‌خوانید یک چیز دیگر.

یک ربات در مورد علایق و تجربیات انسانی مانند بازی، مادری، سلامت روان و موارد دیگر چه می‌داند که فقط از وب دزدیده نشده و در مجموعه‌ای از کلمات با شخصیت صفر بیرون نیامده است؟

همچنین می‌توانیم شاهد ظهور چیزی باشیم که من آن را «وبلاگ‌های توخالی» می‌نامم. وب‌سایت‌های خالی در وردپرس که هیچ اعتباری ندارند، نوشته شده‌اند و ممکن است کاملاً از هوش مصنوعی استفاده کنند و هیچ محتوای مفید یا روشنگری ارائه نمی‌دهند. در چه مرحله‌ای ما این امتیاز را از دست خواهیم داد که هر چه می خوانیم، یک شخص واقعی پشت آن است؟

منبع

techradar.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.