تکنولوژی, ویندوز 11

سردرگمی حداقل نیازهای سخت افزاری ویندوز 11 را احاطه کرده است

windows 11 file explorer

زیرا مایکروسافت سیستم عامل را به سمت رایانه های شخصی پشتیبانی نشده سوق می دهد.

مایکروسافت روز سه‌شنبه پیش‌نمایش ویندوز ۱۱ ۲۲H2 را با سخت‌افزار پشتیبانی‌نشده به Windows Insiders ارائه کرد. پس از در دسترس بودن ناگهانی به‌روزرسانی، کاربران به Reddit رفتند تا تجربیات خود را به اشتراک بگذارند و در مورد دلیل نمایش به‌روزرسانی برای رایانه‌های شخصی که شرایط سخت‌افزاری ویندوز 11 را برآورده نمی‌کنند، حدس بزنند. مایکروسافت بعداً تأیید کرد که این یک باگ است.

مایکروسافت به‌طور تصادفی به بسیاری از آزمایش‌کنندگان نسخه پیش‌نمایش ویندوز 10 به‌روزرسانی 22H2 ویندوز 11 را ارائه کرده است، حتی اگر رایانه‌های آنها حداقل الزامات سخت‌افزاری را برای ویندوز 11 برآورده نکرده باشد. به طور معمول،به کاربران ویندوز 10 با سخت‌افزار پشتیبانی‌نشده که در کانال پیش‌نمایش انتشار ویندوز 10 ثبت‌نام کرده‌اند، به روز رسانی ویندوز 11 ارائه نمی‌شود.

این مساله اولین بار توسط Neowin مورد توجه قرار گرفت، کاربرانی که این اعلان را دریافت کرده بودند و رایانه های خود را ارتقا دادند، برای نمایش به روز رسانی به Reddit مراجعه کردند. یکی از کاربران Reddit AceRimmer412 اسکرین شات هایی از دستگاه ویندوز 10 مبتنی بر Core i5-7200U خود که به روز رسانی ویندوز 11 22H2 را دریافت می کند، منتشر کرد. نه تنها این مورد، بلکه کاربران با سخت افزار حتی قدیمی تر، مانند Intel Core i7-6700، متوجه شدند که رایانه های شخصی آنها به طور ناگهانی واجد شرایط ارتقاء میباشد.

مایکروسافت بعداً توضیح داد که به‌روزرسانی ناخواسته «یک اشکال است و تیم تخصصی در حال بررسی آن است». در یک توییت بعدی، این شرکت همچنین احتمال تغییر الزامات ویندوز 11 را رد کرد.

مایکروسافت به دلیل حداقل نیازهای سخت افزاری ویندوز 11 بحث برانگیز خود انتقادات زیادی دریافت کرده است. در حالی که این شرکت اصرار دارد که حداقل مشخصات پشتیبانی شده برای اطمینان از امنیت، قابلیت اطمینان و سازگاری برای رایانه های شخصی است، توانایی رایانه های نسبتا قدیمی برای نصب و اجرای مؤثر ویندوز 11 برخی را تعجب زده کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.