تکنولوژی

به روز رسانی ویندوز 11 اپ های فروشگاه مایکروسافت را خراب می کند

windows 11 update

با برنامه هایی که از .NET Framework 3.5 استفاده می کنند خوب کار نمی کند

کاربران ویندوز 11 ممکن است بخواهند یکی از به‌روزرسانی‌های پیش‌نمایش اخیر را که باعث ایجاد مشکل برای برنامه‌های NET Framework 3.5 می‌شود، متوقف کنند. خوشبختانه راه‌حل‌هایی برای این مشکل وجود دارد، اما در حال حاضر بهترین گزینه این است که از پیش‌نمایش KB5012643 اجتناب کنید.

مایکروسافت این مشکل را (از طریق BleepingComputer) در به‌روزرسانی وضعیت در اسناد رسمی ویندوز 11 تأیید کرد. مایکروسافت بیان می‌کند که این مشکل محدود به کاربرانی است که نسخه 21H2 ویندوز 11 را با به‌روزرسانی KB5012643 نصب کرده‌اند و به این معنی است که برنامه‌هایی که از .NET Framework 3.5 استفاده می‌کنند ممکن است به درستی کار نکنند یا حتی مستقیماً باز نشوند.

به نظر می رسد که این به روزرسانی بر اجزای خاصی در فریم ورک تأثیر می گذارد، بنابراین همه برنامه ها تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت. به نظر می‌رسد برنامه‌هایی که با ویژگی‌های اختیاری مانند Windows Communication و Windows Workflow Foundation در چارچوب 3.5 کار می‌کنند، با مشکل مواجه شوند.

این می تواند شامل بسیاری از برنامه های کنسول و مواردی مانند خدمات ویندوز باشد. مایکروسافت لیستی از برنامه های خاصی که تحت تأثیر قرار گرفته اند ارائه نکرده است، بنابراین بهتر است فرض کنیم که این می تواند بر طیف گسترده ای از برنامه ها تأثیر بگذارد.

مایکروسافت توصیه می کند در صورت بروز هر گونه مشکل، به روز رسانی را حذف نصب کنید. با رفتن به تنظیمات Windows Update در تنظیمات سیستم رایانه شخصی خود می توانید به آنجا دست پیدا کنید. از آنجا باید بتوانید تاریخچه به روز رسانی خود را مشاهده کرده و به نسخه قبلی برگردید.

اگر این امکان پذیر نیست، راه حل دیگر فعال کردن مجدد .NET Framework 3.5 و Windows Communication Foundation در ویژگی های ویندوز است که از طریق کنترل پنل یافت می شود. مایکروسافت دستورالعمل‌های بیشتری در مورد نحوه انجام این کار دارد، اما، بازگشت به عقب احتمالا ساده‌ترین و کامل‌ترین راه حل است. حداقل آن اشکال زمان بوت 40 دقیقه رفع شده است.

البته، مایکروسافت در حال کار برای حل این مشکل به جای ارائه راه حل است. دات نت فریم ورک 3.5 قرار است تا دو سال دیگر از پشتیبانی اصلی برخوردار شود و پنج سال پشتیبانی طولانی در پی خواهد داشت، بنابراین به این زودی ها با آن خداحافظی نخواهیم کرد.

منبع: پی سی گیمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.